Kilka słów o nas

SURFRESORT

Dlaczego my?

Ludzie wody – najtrafniejsze określenie dla naszej Resortowej Familii. Kochamy sporty wodne i atmosferę z nimi związaną, jednak to windsurfing i kitesurfing zajmują szczególne miejsce w naszych surf-sercach. Chcemy zarazić Was naszą pasją tak, jak my przed laty zostaliśmy nią zarażeni. Chcemy się z wami tą pasją dzielić w każdym miejscu – na wodzie, tarasie, przy śniadaniu, czy na recepcji. Chcemy was w tej pasji wspierać, podróżować z wami tak, abyście co sezon wracali z coraz większą zajawką i umiejętnościami do naszego klimatycznego miejsca, gdzie zatoka spotyka się z niebem. SurfResort to nie tylko 15-letnie doświadczenie i podróże, ale przede wszystkim rodzinna, kameralna atmosfera.

Szkoła kitesurfingu i windsurfingu

Prowadzimy szkolenia z windserfingu i kitesurfingu od 2005 roku. W sezonie 2006 otworzyliśmy szkołę sportów wodnych, którą z każdym rokiem rozwijamy. W tym czasie wyszkoliliśmy ogromną liczbę zadowolonych klientów. Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo i dbałość o najwyższe standardy świadczonych usług. Szkolenie kitesurfingu prowadzone jest według dyrektyw międzynarodowej organizacji kitesurfingu IKO.

Na co dzień szkolimy w Chałupach, aczkolwiek mamy także możliwość mobilnego szkolenia w różnych lokalizacjach, takich jak Swarzewo, Rzucewo, Rewa, Osłonin, a także na Mewią Rewę, do której dopływamy motorówką.

W naszej szkole sportów wodnych używamy najnowszego sprzętu, dostarczanego przez światowych liderów w produkcji sprzętu do kitesurfingu, takich jak Airush, Nobile, North, Van Hunks, RRD oraz Mystic. Windsurfingu szkolimy na sprzęcie takich firm jak: Goya, Prolimit, Exocet, Dakine, STX, Side On, Irokee, Phaze oraz XO Sails. Natomiast do surfngu używamy desek Olaian, Exocet i Softech. Posiadamy również sprzęt do wingfoila marki Airush oraz Fanatic. Nasze wieloletnie doświadczenie na Półwyspie Pomorskim pozwoliło nam wyszkolić ogromną liczbę zadowolonych klientów, a obecnie jesteśmy w swoim 15. sezonie działalności. Nasza baza ma unikalny surferski klimat, wolny od komercyjnej otoczki, która często towarzyszy szkołom na Półwyspie Helskim.

Organizujemy również wyjazdy przedsezonowe i posezonowe do najbardziej wietrznych miejsc w Europie. Dla naszych kursantów i zawodników oferujemy także profesjonalne sesje fotograficzne z ich kursów lub pływania, na życzenie. Chcemy zapewnić naszym klientom elastyczność, dlatego jeśli nie uda się wykorzystać wszystkich planowanych godzin szkolenia z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych, dajemy możliwość dokończenia kursu do końca czerwca w kolejnym sezonie.

Po ukończeniu kursu, każdy kursant otrzymuje od nas KITEBOARDING CARD lub PZKite CARD, która potwierdza zdobyte umiejętności i uprawnia do wypożyczania sprzętu w szkołach na całym świecie. Ponadto, jesteśmy jedyną szkołą współpracującą z pierwszą i jedyną Szkołą Bodyboardingu w Polsce. Naszym celem jest zapewnienie niezapomnianego doświadczenia, nauczając naszych klientów w bezpiecznym i profesjonalnym środowisku.

Spot Surferski na półwyspie helskim

Na Półwyspie Helskim panują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Europie do nauki kitesurfingu, windsurfingu, surfingu czy wingfoila. Rozległe płycizny, szerokie i czyste plaże, świeże morskie powietrze, rezerwat przyrody i niesamowity klimat surfowego stylu życia.

Akwen od strony zatoki ma głębokość 1-1.5m, a płytko jest nawet 1km do brzegu, dodatkowo jest to obszar niezafalowany, a temperatura wody latem jest bardzo wysoka. Od strony otwartego morza mamy akwen zafalowany, więc przy odpowiednim kierunku wiatru możemy oddać się przyjemności pływania na falach, a czasem również można spróbować surfingu.

Na Półwyspie Helskim mieści się większość szkółek kitesurfingu i windsurfingu, które działają na naszym wybrzeżu. Prawie wszystkie z nich znajdują się na obszarze od Władysławowa do Chałup. Są one zlokalizowane na campingach począwszy od „Małego Morza” aż po „Chałupy VI”. Z racji tego, że nasza zatoka ma ograniczony obszar, a campingi mieszczą się obok siebie, akwen, czyli miejsce szkoleń często wygląda tak:

Przy sprzyjającym wietrze jest bardzo ciasno, a tłok na wodzie sprawia, że szkolenia są niebezpieczne i stresujące. Nasza szkółka jako jedyna prowadzi zajęcia w miejscu niezatłoczonym (secret spot), w którym przebywają wyłącznie kursanci wraz z Instruktorami. Stąd też szkolenia są bezpieczne i każdy kursant może skupić się tylko i wyłącznie na doskonaleniu swoich umiejętności. Dla nas liczy się komfort, bezpieczeństwo, zadowolenie i szybki progres naszych klientów. Na brzegu zero zabudowań, przyczep, namiotów, lini wysokiego napięcia, które stanowią zagrożenie dla początkujących adeptów kitesurfingu. Tylko zielona trawa i szerokie pole z łagodnym piaszczystym zejściem do morza.

SurfResort - INSTRUKTORZY

SurfResort jest tworzony przez zapaleńców, którzy kochają adrenalinę i moc, nad którą w pełni można zapanować. Wśród nas są licencjonowani instruktorzy IKO, absolwenci AWFiS, animatorzy zabaw, ratownicy WOPR, a przede wszystkim jednak sympatyczni ludzie, którzy chcą się podzielić swoją pasją do sportów wodnych. Jesteśmy szkołą z Trójmiasta, dlatego sezon nad Zatoką Gdańską trwa dla nas cały rok. Szkolimy zgodnie ze standardami IKO (International Kiteboarding Organization).

Uczymy tylko z uśmiechem na twarzy. Wpadnij do nas i poczuj się jak u siebie!