FAQ Wingfoil
Czy można u nas wypożyczyć cały sprzęt do wingfoila?
Oczywiście, że tak! Oferujemy sprzęt marki Airush oraz Fanatic. Posiadamy wingi (latawce) oraz foile (deski) do wypożyczenia. Ofertę możesz znaleźć w zakładce dotyczącej wingfoila.
Czy wasze miejsce/spot jest odpowiedni do pływania na wingfoilu?
Mamy wyjątkowo dobry, niespotykany w szkółkach przy Zatoce Puckiej spot, który idealnie nadaje się do wingfoila. Zaledwie kilkanaście metrów od naszej bazy woda w zatoce jest głębsza, co czyni miejsce naszej bazy idealnym na praktykowanie tego sportu.
Czy wingfoil jest trudnym sportem?
Wystarcza naprawdę niewielki wiatr żeby wprowadzić deskę w lewitację, dając tym samym świetną alternatywę dla windsurfingu i kitesurfingu. Dodatkowo jest bardzo prosty w nauce, a osoby uczące się na wingfoilu stają się sprawnymi wingfoilowcami znacznie szybciej niż w kitesurfingu czy windsurfingu, dostarczając tak samo dużą (jak nie większą) satysfakcję z pływania.
Czy wingfoil jest niebezpieczny?
Wingfoil, wbrew pozorom jest najbezpieczniejszym sportem wodnym spośród kitesurfigu, windsurfingu oraz surfingu. Przy odpowiednio dobranym sprzęcie do warunków pogodowych pływanie na wingfoilu nie jest niebezpieczne.
W jakim wieku można rozpocząć naukę wingfoilu?
Naukę pływania na wingfoilu można zacząć już w wieku nastoletnim.
Ile mogę mieć maksymalnie lat, bym mógł zacząć pływać na wingfoilu?
W pływaniu na wingfoilu nie ma limitu wieku. Naukę rozpoczynają nawet starsze osoby razem ze swoimi wnukami.
Czy moja waga ma znaczenie?
Bezpieczną naukę można zacząć, gdy waga kursanta przekracza 30 kg. Górnej granicy nie ma, gdyż producenci sprzętu produkują wingi jak i foile w różnych rozmiarach, więc można dopasować sprzęt do każdego wingfoilowca.